DynEd

12345 (No Ratings Yet)
Loading...

Okullarda İngilizce öğretim denilince uygulanan yöntemler, faydalanılan kaynaklar arasında başı çeken programların başında DynEd gelmektedir.

DynEd Nedir?

DynEd zengin bir dil öğrenme içeriğine sahip eğitim programıdır. Bu program aracılığı ile İngilizce Dil eğitimi sağlanmaktadır. Öğrenciler için tasarlanan bu programda birbirinden farklı yazılımlar, farklı şekilde hazırlanmış dil eğitimi paketleri bulunmaktadır. Öğrencilere bu paketler içerisinde hangisinden başlanacağı, öğrencilerin hangi paket üzerinden İngilizce eğitimini alacağı öğretmenleri tarafından belirlenmektedir.

DynEd Programı Nasıl Kullanılır?

DynEd, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarına ait bilgisayarların sunucularında barınmaktadır. Ve bu program üzerinden öğrenciler İngilizce dil eğitimi almaktadırlar.

DynEd Nasıl Kurulur?

CD ile kurulumu yapıldıktan sonra belirlenmiş bir şifre ve kullanıcı adı ile sisteme giriş yapılması gerekmektedir.

Yine program vasıtasıyla, öğrencilerin bu program üzerinde yapmış oldukları çalışmalar kayıt altına alınır ve daha sonra öğretmenlerin ve diğer yöneticilerin bu çalışmaları izleyebilmesi, öğrencinin geri dönüt alabilmesi sağlanır.

Bu yazılımda amaç öğrencilerin gramer bazlı öğrenmelerine ağırlık vermekten ziyade, okuyarak, yaparak, konuşarak öğrenmelerine zemin hazırlamaktır.

Sistem üzerinde çalışma yapabilmek için internet bağlantısının olmasına ve kurulum CD’sinin takılı olmasına gerek yoktur. İnternet bağlantısı, ilk kurulum yapıldığında gereklidir.

İlk 15 gün boyunca internet olmadan çalışmalar yapılabilmekte, 15 gün sonra ise bakanlığımıza geri bildirim gönderilebilmesi amacıyla internet aracılığı ile yapılan çalışmaların günlüğü gönderilmelidir.

Bu sistem üzerinden yapılan öğrenci çalışmaların geri bildirimi, yine öğrencilere performanslarını değerlendirebilmeleri adına, “tutor” isimli yazılım aracılığı ile sağlanmaktadır.

DynEd YAPILAN YORUMLAR
 • Eda
  4 ay önce

  Dyned indir

 • Merve aktas
  9 ay önce

  Öğretmenim söyledi belki bana yararı olur

 • Merve aktas
  9 ay önce

  Ben daha bakmadım ama inşallah guzeldir