En İyi Dil Öğrenme Programları

En İyi Dil Öğrenme Programları

12345 (No Ratings Yet)
Loading...
En İyi Dil Öğrenme Programları

PC’nizde Dil Öğrenimine Başlayın.
Doğru dil öğrenme yazılımını seçmek son derece kişisel bir karar. Dil öğrenmeye tamamen sıfırdan başlıyor olabilir ya da öğreneceğiniz dilde orta dereceli bir bilginiz ve konuşabilme tecrübeniz olsa da dil eğitiminiz için doğru olan bir programı bulmanız dil öğreniminizi ileri aşamalara götürebilmenizde oldukça etkilidir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz dilin kullanılabilir olduğundan emin olmanız gerekir; İspanyolca veya Fransızca ise kolay olabilir, ancak Çeroki dili (dünya üzerinde yaklaşık 25.000 kişinin konuşabildiği bir kızılderili dili) öğrenmek ise oldukça farklı bir hikaye. Sanal öğretime ihtiyacınız var mı? Temel grameri ustalaştırmanız mı, yoksa seyahat için bazı önemli cümleleri konuşabilmeniz mi gerekiyor?

İhtiyaçlarınız veya bütçeniz ne olursa olsun, size bir dil öğretebilen çok mükemmel programlar vardır. Elbette, Google Translate her zaman daha iyi hale geliyor, ancak her şeye güvenemiyorsunuz! Burada, en iyi ücretsiz programları, yeni başlayanlar için en iyi ve becerilerini belirli bir dilde ilerletmek isteyenler için en iyi dil öğrenme programlarını ve uygulamalarını içeren en iyi on seçenek hakkında bilgi bulacaksınız.

En İyi Ücretsiz Dil Öğrenme Uygulaması
En iyi ücretsiz dil öğrenme uygulaması Duolingo. Duolingo hem bir Web uygulaması hem de mobil uygulama olarak mevcuttur ve yeni başlayanlardan veya bir dili iyi bilip bilmediğinize bakmaksızın iyi çalışır. Öğrenmek istediğiniz dilde daha belirli bir tecrübeniz var ise , Duolingo’da bir seviye sınavına girerek birinci seviye ile başlamak zorunda kalmazsınız.

Duolingo’nun kullanımı kolay harika bir arayüzü var. Ayrıca, kısa süreli derslerde eğitim için harika bir araç haline getiren öğrenme olanağı sunar. Günlük öğrenme planınız için bir hedef belirleyebilirsiniz ve bazı oyun özellikleri, sizi bu hedefe eğlenceli bir şekilde sabır göstermenizi sağlar. Skor tablolarına, puanlara ve uygulama içi ödüllere göre motive olursanız, Duolingo sizi cezbedecektir.

Şu anda Duolingo, Danimarkaca, Hollandaca, Esperanto, Fransızca, Almanca, İrlandaca, İtalyanca, Norveççe, Lehçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca, İsveççe, Türkçe ve Galce olmak üzere 15 dili öğrenme imkanına sahiptir. Beta sürümünde (İbranice, Macarca, Ukraynaca, Vietnamca) dört tane daha dil öğrenme kursu var ve bunlardan yedisi daha “gelişiyor”; yani gelişmekte olan ve kullanımı açık olmayan: Çekçe, Yunanca, Hintçe, Endonezyaca, Korece , Romence ve Swahili. Başka bir deyişle, bu diller gelecekte kullanıma açılacaktır.

Duolingo İndir

En İyi Ücretli Dil Öğrenme Programı
Ücretli dil öğrenme programları arasında Rosetta Stone Dil Öğrenimi’gi geçmek oldukça zor. Rosetta Stone mükemmel ve istikrarlı bir sisteme sahiptir ve onu kullanma deneyimi oldukça  faydalıdır. Bazı insanlar içeriğin tekrar tekrar ve biraz kuru olmasından şikayetçi olsa da, kullandığı tümdengelim öğrenme yöntemi, flashcards’ı birincil öğrenme mekaniği olarak kullanan çoğu diğer programdan çok daha unutulmaz görünüyor. Ayrıca, derslerin tutarlı bir şekilde olmasını da yararlı buluyoruz. Bu nedenle, bir bölümü tamamlamak için ne kadar zaman harcaman gerektiğini biliyorsun.

Rosetta Stone, kaydettiğiniz ilerlemeyi takip eder, alıştırmaları tamamladığınızda puan verir ve önemli fikirleri aklınızda tutmanıza yardımcı olmak için doğru aralıklarla tekrarlar. Okuma, yazma, konuşma ve eşit dinleme özelliklerine sahiptir ve isteğe bağlı bir e-ders oturumuna sahiptir ve burada Web konferansı kurulumu yoluyla gerçek bir eğitmenle birlikte bir ders alabilir. Rosetta Stone, 28 dil mevcuttur, bunların tamamı incelememizde listelenmiştir.

Bir Dil Üzerinde Seviyenizi Geliştirmek İçin En İyi Hizmet
Zaten bir dil üzerinde tecrübeniz varsa ve gelişme göstermek istiyorsanız, iki servis öneriyorum: Transparent Language Online (Şeffaf Çevrimiçi Dil) ve Yabla.

Programdaki deneyimimizle Transparent Language Online’ın zor olduğunu söyleyebiliriz. Ya da bir dile yepyeni bir öğrenciyseniz o zaman zordur. Ve çok yoğun. Bu nedenlerden dolayı, daha önce okuduğunuz bir dile geri dönmek gerçekten çok güzel. Şeffaf, öğrenmenin tüm önemli alanlarını kapsadığı için Rosetta Stone’ya benzer: okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarını kapsıyor.

Yabla, dil öğreniminizi geliştirmek için çok iyi, ama çok farklı bir nedenden dolayı. Yabla, öğrenmeye çalıştığınız dilde videoları izliyor, altyazılar hem yabancı hem de ingilizcedir. Bir videoyu izledikten sonra, parçaları tekrarlar ve kullanılan içerik ve kelimelere ilişkin soruları cevaplarsınız. Yeni bir dili deneyen yeni başlayanlar olarak, onu zorlayıcı bulduk. Zaten bildiğimiz bir dille denedik, olumlu olarak zorlayıcı olduğunu söyleyebiliriz.

Yabla’nın güçlü kıyafeti, kulağınızı farklı seslerle (konuşma hızıyla konuşan aksanlı) akort etmenizi sağlar. Yeni başlayanlar için bazı yavaş videolar bulunmakta, ancak Yabla’nın gerçek değeri orta ve ileri videolardır.

Hareket Halinde Öğrenmek İçin En İyi Programlar
Zaten Duolingo’nın online ve mobil öğrenme imkanı sunduğundan ve mobil uygulamalarının bazı çevrimdışı işlevlerine sahip olması nedeniyle hemen hemen her zaman veya her yerde kullanmak için mükemmel bir program olduğunu belirttik.

Gözleriniz ve parmaklarınız serbest olduğunda mobil uygulamalar üzerinden dil öğrenmek oldukça işlevsel olabiliyor, ancak yolculuğunuzun daha yoğun olduğunu düşünürsek, örneğin köpeğimizi gezdirirken veya yürürken, spor yaparken dil öğrenmek istersek ne olacak? Bunun için Pimsleur var. Pimsleur, programların neredeyse tümüyle ses temelli olması ve yazım ve okuma konusunda size yardımcı olacak birkaç isteğe bağlı PDF’leri olması bakımından eski dil öğrenme okullardan biri gibidir. Pimsleur’ü satın aldığınızda, bunları destekleyen herhangi bir cihazda çalabileceğiniz bir dizi MP3 dosyası elde edersiniz. (Eski okuldan bahseden, disk satın almak için bir seçenek de var.) Her ders yaklaşık 30 dakika sürer ve içerik olağandışıdır. Çok sayıda dinleme ve tekrarlama içeriği var, ancak dil becerilerinizi geliştirmek için gerçekten düşünmenizi ve çalışmanızı sağlayacak bir şekilde tasarlandı.

Bir Öğretmen İstediğinizde En İyi Program
Dil öğrenme yazılımı programları kendinden tempolu ve bazen kendi kendine yönelmiştir. Öğrenme deneyimi oldukça bağımsızdır. Ancak yeni bir dil öğrenmeye gelince, bazen size bazı şeylerin açıklanması gerekmekte ve bu dil öğrenimini daha verimli ve işlevsel hale getirmektedir.

Yaşayan Dil, paketinde e-derslik içeren bir programdır. E-ders oturumlarında bir öğretim görevlisi ile video konferans kurarsınız. Ses iki yönlüdür, ancak video tek yönlüdür-eğiticiyi görebilirsiniz, ancak sizi göremez. Living Language’in e-ders dersi ile ilgili olarak sevdiğim, eğitmenlerin sıkı bir ders senaryolarının olmamasıdır. Eğitmenler sorulara cevap vermek, İngilizce konuşmak vb. Için özgürdürler.

Daha insani bir dokunuşa sahip başka bir harika program Fluenz‘tir. Fluenz’de bir öğretmenle canlı bir sohbetiniz olmaz, ancak bir rehberin sizi programa götüren videolarına sahip olursunuz. Rehber, kavramları açıklar, telaffuza son verir ve öğrenme yolculuğunuzda tanıdık bir yüz haline gelir.

Bulunması zor diller için en iyi hizmetler
İngilizce konuşanlar için çoğu dil öğrenme programı size İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Portekizce öğretebilir. Öyleyse, Urduca, İgbo’ya veya Ojibwe’yi dillerini öğrenmek istersek ne yapacağız?

Bulunması zor bir dile sahip olma ihtimali olan üç program Şeffaf Online Dil, Online Pimsleur ve Mango Dilleri’dir (bu “en iyi” listeni tam olarak karşılamaz). Transparent Language Online içerisinde 100’den fazla dilde programlar vardır. Şu anda bu programlardan bazıları kısa ancak şirket ekleme yapmakla meşgul. Pimsleur, kataloğunda yaklaşık 50 dil bulunmaktadır ve bunların birçoğu Şeffaf tarafından sunulmamaktadır. Sonunda, sıkışırsanız Mango Dilleri bir seçenektir. Çok harika bir program olarak gördüğümüzden değil, ancak bulunması zor olan dillerden birisini öğrenmek istiyorsanız bu sizin için tek seçenek olabilir.

Ezberlemek için Quizlet kullanın
Kelime hazinesinde kendiniz denemek istiyorsanız, kayıtsız şartsız öğrenmeye odaklanmış mükemmel bir hizmet olan Quizlet ile bunu ücretsiz yapabilirsiniz. Bu size oldukça sıkıcı gelebilir, ancak Quizlet, aslında flashcards’dan boşlukları doldurma sorularına ve hatta birkaç oyun moduna kadar değişen ezberden kurtulmak için bir takım araçlar sunuyor. Araçlar güzel bir şekilde animasyonludur ve uygulama, telaffuz yardımı için de metin için konuşma metni özellikleri sunar.

Sonuç, herhangi bir dil öğrenme kursu için tasarlanmış bu uygulamalar ve programlar iyi bir yardımcı olma konusunda şaşırtıcı derecede ilgi çekici araçlardır. Kendi çalışma setinizi oluşturabilir, yeni kelime açılırken ekleyebilirsiniz veya milyonlarca kullanıcı tarafından oluşturulan set arasından seçim yapabilirsiniz. Diller, premade kümelerinin yalnızca bir bölümünü oluşturuyor olsa da, hızlı bir görünüm, Çince, Fransızca, Japonca, İspanyolca ve diğer birçok dil için kullanılabilir çok sayıda set olduğunu göstermektedir.

Konuşmaya başlayın!
Çoğu yazılım tabanlı dil programı, bir kelime dağarcığını ve dil bilgisi öğrenmenize yardımcı olur, ancak sizi akıcı bir konuşmacı haline getirmiyorlar. Bunun için, bir uygulamanın öğrenmenizi istediği kelimeler yerine, diğer insanlarla pratik yapmanız ve gerçekten söylemek istediğiniz şeyleri bulmanız gerekir. Bu yazıda belirtilen, listelenen uygulamaları kullanmak size çok şey öğretecek olsa da, bu yüzden onlarla ilk önce temel bir dil öğrenme becerinizi geliştirin ve daha sonra dışarı çıkın, becerilerinizi gerçek dünyada kullanın. Uygulamalar için açıklamalar yaptık, aklınıza yatan uygulamaların bağlantılarına tıklayarak indirme sayfalarına ulaşabilirsiniz.

En İyi Dil Öğrenme Programları YAPILAN YORUMLAR