En İyi Müzik Dinleme Programları

En İyi Müzik Dinleme Programları

12345 (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...

Müzik dinlemeyi çok mu seviyorsunuz? Bilgisayarınızda çok fazla müzik var ve bunları kategorize etmek, istediğiniz zaman istediğiniz türdeki müzikleri bulmakta zorlanıyor ve bunları daha düzenli bir şekilde ayarlamak mı istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Size uygun bir müzik çalar ile müzik dinleme zevkinizi ve parça koleksiyonunuzun düzenini üst seviyeye çıkarabilir ve istediğiniz zaman istediğiniz parçaları ve türleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

En iyi ücretsiz müzik dinleme programlarını listeledik. En iyi mp3 player, müzik çalar programlarının indirme bağlantıları ve açıklamaları listemizde yer almaktadır.

Müzik çalarların her biri diğerinden farklı özellikler ya da farklı görünümler sizlere sunar. Size özel bir ücretsiz müzik çalar size müziklerinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Hâlâ genel amaçlı bir medya yürütücüsü kullanıyorsanız, düzenleme, genişletme ve müziğin keyfini daha iyi hale getirebilecek zengin özelliklerden yoksunsunuz demektir.

Yaptığımız testler sonucunda listede yer alan 5 müzik dinleme programını sizlere sunduk, ancak diğer dört ücretsiz müzik çalar, özellikle de müzik koleksiyonunuz oldukça küçükse ya da videoyu da işleyebilecek bir yazılıma gerçekten ihtiyacınız varsa hepsi de kendi başlarına mükemmel müzik dinleme programıdır, açıklamalara göz atmalısınız.

1. MusicBee

Kullanımı kolay ve özellik dolu, MusicBee en iyi ücretsiz müzik çalar ve yöneticisi

MusicBee, ciddi müzik severler için yaratılan ücretsiz bir müzik çalar olup, ne kadar büyük olursa olsun (bunun bir kasılma olmadan 500.000 dosyadan oluşan bir kütüphaneyi ele alırsak) koleksiyonunuzu yönetmek ve tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

MusicBee’ye geçmek kolaydır. İlk çalıştırıldığında, uygulama bilgisayarınızı müzik için tarar ve dosyalarınızı Windows Media Player veya iTunes’dan içe aktarmanızı sağlar. Parçalar kataloglanır, ancak Kitaplık Tercihleri ​​altında bu seçeneği işaretlemediğiniz sürece taşınmaz; böylece herhangi bir sürprizle karşılamayacaksınız.

Şarkılarınız içe aktarıldıktan sonra etiketleme yapabilirsiniz; Etiket düzenleyicisini açmak ve işe gitmek için Shift + Enter tuşlarına basın. MusicBee’nin otomatik etiketlemesi mükemmel veya her dosya biçimi için standart etiketler kullanarak meta verileri kendiniz güncelleyebilirsiniz.

Windows Media Player’da olduğu gibi resim ekleme, kopyalama ve yapıştırma kadar basittir ve albüm kapağı ile sınırlı değildir – ayrıca canlı performanslardaki sanatçının, şarkıcının, bant logosunun ve fotoğrafların resimlerini ekleyebilirsiniz. Bu ek resimler oynatıcıda gezinme yardımcıları olarak ve parçalar oynatılırken görselleştirme olarak kullanılır. MusicBee ayrıca, her parça çalarken gösterilecek şarkı sözlerini arar.

Bu ücretsiz müzik çalar, üst düzey ses kartları ve surround ses kurulumları da dahil olmak üzere bilgisayarınızın donanımından en iyi şekilde yararlanmak için stereo ses için upmixing ile tasarlanmıştır. Sürekli oynatma parçaları arasındaki sessizlikleri ortadan kaldırır (Pink Floyd fanları için idealdir) ve sessizlik veya kaybolma eklemeyi seçebilir, ses seviyesini normalleştirebilir ve ekolayzerla deneme yapabilirsiniz.

MusicBee ayrıca internet radyo istasyonları ve podcast dinlemek için harika ve hem SoundCloud hem de Last.fm’yi destekliyor. Video podcast’leri akışı sağlamak için VLC Media Player’a bağlayabilirsiniz.

Ücretsiz müzik çalar, hemen hemen her ses biçimini destekler ve dosyaları dönüştürebilir, farklı oynatma aygıtları için ön ayarlarla birlikte basittir (MP3 kodlaması için LAME kod çözücüsünü indirmeniz gerekir).

Bunların hepsi yetmiyorsa, MusicBee’yi uzaktan kontrol etmek için bile bir Android uygulaması var ve WinAmp eklentileri için destek var. Daha kapsamlı bir ücretsiz müzik çalar bulmanız oldukça zor, açık kaynak olmasa da, kişisel kullanım için tamamen ücretsiz ve kullanışlı.

MusicBee İndir

2. AIMP

AIMP’nin üstün etiketleme seçenekleri ile en karmaşık müzik kitaplığını bile yönetebilirsiniz.

En iyi ücretsiz müzik çalarlar gibi, AIMP de şarkılarınızı bir düzenli bir kitaplık haline getirir – müzik koleksiyonunuz şu anda eksik veya eksik meta verilerle, farklı biçimlerdeki dosyalar ve farklı kategorideki parçalar ne kadar dağınık olursa olsun.

AIMP kitaplığınız, otomatik parça numaralandırması almanıza yardımcı olmak için etiket doldurma özelliği ile birden fazla dizinden gelen dosyaları kullanarak ve CD’lerden kopararak oluşturulabilir.

AIMP, çok sayıda biçimi destekler ve kullanıcı tarafından oluşturulan eklentiler olarak ek kodlayıcılar mevcuttur. Çoğu müzik çalar uzantısı, ekstra görselleştirmelere sahiptir. AIMP eklentileri bazı gerçek değerli özellikler içerir. Öne çıkan özelliklerden bazıları, bir SoundCloud hesabından müzik akışına yönelik var olan bir eklenti ile birden çok videodan oynatma listesi oluşturmanıza ve AIMP’yi bir web tarayıcısı üzerinden uzaktan kontrol etmek için bir uzantı oluşturmanıza olanak tanıyan bir YouTube eklentisidir.

Uygulama aynı zamanda, belirli bir saatte çalmaya başlayacak bir alarm saati görevi gibi, bir çalma listesinin sonunda PC’nizi kapatan bir ses azaltma ayarı ve kendi karaoke’nizi yapmak için bir ses çıkarıcı da dahil olmak üzere olağandışı ekstra araçlar içeriyor.

MusicBee kadar çok özelliği yok, düşünceli tasarımı ve özenle hazırlanmış özellik seti bu ücretsiz müzik çalara saygın bir ikinci yer kazandırıyor.

AIMP İndir

3. MediaMonkey

Otomatik etiketleme ve organizasyon MediaMonkey’i müzik ve video için mükemmel kılar.

MediaMonkey hem müzik hem de video oynatır, organize eder ve bazı diğer medya oynatıcıların aksine, her ikisinde de mükemmel bir iş çıkarır. Metadata eksik olan parçaları tanımlar ve çevrimiçi bilgi arar ve MusicBee gibi mükemmel etiketleme aracı, dosyalarınızı standart biçimlerde etiketlemenizi sağlar.

Ayrıca oynatma sırasında müzik etiketleyebilir, bu, şarkıların parçalarını ön izleme ile etiketlemek için mükemmel bir seçenektir; çalma listeleri oluşturmak için ön izleme ile etiketlemek sizlere avantaj sağlayacaktır.

MediaMonkey, müzik kitaplığınızı mantıklı bir hiyerarşide düzenler ve Dosya İzleyicisi, dosyaları eklediğinizde, düzenlediğinizde ve kaldırdığınızda her şeyin güncel kalmasını sağlar. İşe yarıyor, ancak tamamen manuel bir kontrol istiyorsanız, üçüncü parti bir eklenti kurmanız gerekecek.

MediaMonkey İndir

4. foobar2000

Küçük koleksiyonlara uygun modüler bir müzik oynatıcı, foobar2000 neredeyse sınırsız olarak özelleştirilebilir.

Foobar2000’in gelişmiş etiketleme aracı, yığın işleme, otomatik meta veri tamamlama ve parça numaralama ve alanlar arasında veri kopyalama ve yapıştırma gibi opsiyonlar ile dağınık bir kütüphaneyi temizlemek için hafif bir çalışma yapar.

Bu ücretsiz müzik çalar, bir ses CD’si koptuğunuzda etiketsiz parçalar için meta veriler arar ve çoğaltılan parçaları saptayabilir ve silebilir. Foobar2000 kitaplığı gerçek zamanlı olarak güncellenmez, ancak değişiklikleri algılayabilir ve ölü bağlantıları kaldırabilir.

Foobar2000 tüm yaygın ses formatlarını destekler ve kendi profillerinizi oluşturmak için çeşitli hazır ayarlar ve seçeneklerle Hızlı Dönüştürme aracı içerir. Açamayacağınız bir dosya ile karşılaşırsanız, fazladan codec bileşenleri, Tercihler menüsünden yüklenen kullanıcı tarafından oluşturulan eklentiler olarak kullanılabilir.

foobar2000, size uygun bir biçimde istediğiniz bilgiye sahip özelleştirilebilir bir modüler arabirime sahiptir. Modüller, daha kolay gezinme için isteğe bağlı sekmeleri bulunan albüm kapağı, arama kutusu, çalma listesi yöneticisi ve çeşitli görselleştirmeleri içerir.

Sonuç olarak, foobar2000, daha küçük müzik kütüphanelerine uygun son derece hafif ve uyarlanabilir bir seçenektir.

foobar200 İndir

5. VLC Media Player

Her ne kadar öncelikle video için tasarlanmış olsa da, VLC Media Player oldukça başarılı bir müzik çalar.

Açık kaynaklı VLC Media Player en iyi video işleme piramitleri ile biliniyor ancak aynı zamanda herhangi bir ek kod çözümü yüklemeden hemen hemen her formatta oynatabilen ve aralarında dönüştürülebilen mükemmel bir müzik yöneticisi.

VLC aynı zamanda, hızlı erişim için bir çalma listesi olarak ayarlayabileceğiniz, internet radyo istasyonları da dahil olmak üzere yerel bir ağdan veya internetten müzik akışı yapabilir.

Müziğinizi yönetmek kolaydır – sadece dosyaları ve dizinleri Ortam Kitaplığı’na sürükleyin ve VLC Media Player hepsini klasörler halinde sıralayacaktır. Parçaları albüme, sanatçıya, başka meta veriler türüne göre düzenleyebilir ve istediğiniz şarkıyı bulmak için dahili arama aracını kullanabilirsiniz.

VLC uzantıları da destekler. Bunların çoğu video oynatımını optimize etmek için tasarlanmıştır, ancak internet radyo istasyonlarındaki reklamları susturmak için olanlar da dahil olmak üzere birkaçı müzik severler içindir. Buradan göz atabilirsiniz.

VLC hafiftir ve Windows’un tüm sürümlerinde XP’den itibaren sorunsuz bir şekilde çalışır. Mac, Linux, Android ve iOS sürümleri de mevcuttur. Hem müziği hem de videoyu yürütmek için tek bir uygulama arıyorsanız, bundan iyisini bulmak zor, ancak tek başına müzik için yukarıdaki programlar daha iyi hizmet verecektir.

VLC Media Player İndir

En İyi Müzik Dinleme Programları YAPILAN YORUMLAR