En İyi Ücretsiz Dosya Kurtarma Programları

En İyi Ücretsiz Dosya Kurtarma Programları

12345 (No Ratings Yet)
Loading...

Dosya kurtarma sıkıntılı bir iş olabilir, dosya kurtarma programları da bu sorunlar karşısında her ne kadar işimizi kolaylaştırsa da önemli dokümanlarınızı, fotoğraflarınızı ve diğer verilerinizi düzenli olarak yedeklemenin yerini tutmaz. Ancak, istenmeden verilerin silinmesi, yanlış format, biçimlerin bozulması, virüs vb. tehlikeyeler, dosyalarını düzenli olarak yedekleyenlerin, kontrollü olanların başına bile gelebilir.

İster bir virüs, donanım arızası, ya da insan hatası olsun, hayati öneme sahip dosyaları kaybetmek çok kolay. Veri kaybından haberdar olduğunuzda derhal etkilenen sürücüyü kullanmayı bırakmanız önemlidir. Sürücünün başarısız olmasına bakmaksızın ya da bir dosyayı yanlışlıkla silmiş olabilirsiniz, en yakın sürede harekete geçmeniz verilerinizin en sağlıklı şekilde geri getirilebilmesi için oldukça önemlidir.

İnternet ortamında bulabileceğiniz ve en iyi ücretsiz dosya kurtarma araçlarından beşini listeledik İhtiyaçlarınıza en yakın olanı seçin ve biraz şans verin (ve uygulamanın yardımıyla ilgili küçük bir ölçü de yok), dosyalarınızı kaydedebilirsiniz.

En İyi Dosya Kurtarma Programları listesine göz atalım.

Recuva, kayıp dosyalarınızı olabildiğince basit bir şekilde kurtarmanızı sağlar

1. Recuva

Dosya Kurtarma Programları arasında yer alan basit bir kurtarıcı ve derin taramalarla Recuva acil durumlarda gereklidir.

Recuva işleri mümkün olduğunca kolay ve stressiz hale getirir. Varsayılan olarak, gelişmiş kullanıcılar sonradan atlayabilecekleri bir dosya kurtarma sihirbazına açılır: Buradan, kurtarmak istediğiniz dosyanın türünü seçin (resim, belgeler, sıkıştırılmış, e-postalar ve tüm dosyalar teklif edilenler arasındadır) ve Aramasını buna göre yoğunlaşacağım.

Aramanızı belirli bir konuma hedefleyebilir veya tüm sürücülerinizi arayabilir ve hızlı veya derin bir tarama seçebilirsiniz. İkincisi daha uzun sürüyor, ancak daha fazla sonuç çıkarıyor. Ardından ‘Başlat’ı tıklayın ve taramanın tamamlanmasını bekleyin.

İşlemler tamamlandıktan sonra, sonuçlarınız her kurtarılan dosyanın durumuna bağlı olarak derecelendirildiğinde sunulmuştur. Doğrudan buradan dosyaları kurtarabilir veya dosya önizleme, bilgi ve dosya üstbilgisine bir bakış açısı sunarak açıkça daha iyi bir görünüm elde etmek için Gelişmiş Moda geçebilirsiniz.

İnceleme ve indirmek için: Recuva

2. DMDE Free Edition

DMDE Free Edition çok sayıda sürücüye ait kayıp verileri kurtarabilir…

Silinen dosyaları kurtar ve ölü sabit disklerden verileri canlandır!

En sevdiğim ikinci ücretsiz dosya kurtarma aracı genellikle gözden kaçar. DMDE Free Edition önemli puanlar kazanıyor, çünkü patentli formatlama ile kızarmış bir harici disk muhafazasından kurtarılan 2TB + sürücüler de dahil olmak üzere geniş bir sürücü dizisinden veri kurtarma kapasitesine sahiptir.

DMDE kullanımı en basit dosya kurtarma programı olmayabilir, ancak en etkili yöntemlerden birisidir ve adım adım dosya kurtarma rehberimiz size temel bilgiler konusunda yardımcı olacaktır.

DMDE, bir sürücüyü seçmenize izin vererek çalışır ve en belirgin seçeneklerin vurgulandığı tüm işlenebilir bölümleri tanımlar. Başarılı olursa, sürücüye göz atmak ve hangi veriye ihtiyaç duyduğunuzu kurtarmak için File Explorer benzeri bir görünüm görüntülenir.

Ücretsiz sürümü kullanarak veri kurtarma yönteminiz kısıtlıdır, ancak ne kadar iyileştiğiniz konusunda sınır yoktur. Daha basit ve daha hızlı bir kurtarma işlemi istiyorsanız, Express veya Standard sürümüne geçin.

Buradan indirin: DMDE Free Edition

3. PhotoRec

PhotoRec, metin tabanlı arayüzü önemsemiyorsanız, dosya kurtarma programları arasında yer alan etkili bir araçtır.

Yüzlerce dosya formatında herhangi bir depolama ortamından dosyaları kurtarın…

Adına aldanmayın – PhotoRec fotoğraflardan fazlasını kurtarır. Sabit disklerden CD / DVD’ye, USB flash sürücülere ve bellek kartlarına kadar geniş bir dosya sistemi ve ortam yelpazesiyle çalışır ve gerekirse farklı bir bilgisayardan veri kurtarma esnekliği sağlayan Mac ve Linux için hazırlıklar vardır.

Ayrıca kayıp dosyaları yeniden yapılandırmaya yardımcı olan 200’ün üzerinde dosya biçimi hakkında derin bilgiye sahiptir ve bölümleri kurtarmak için kullanılabilen TestDisk ile birlikte gelir.

Başlıca sorun kullanıcı arabirimi – fare desteği olmayan bir komut satırı olayı. İlk bakışta bu karmaşık görünüyor, ancak program bir dizi menü ekranı aracılığıyla işlem boyunca sizi yönlendiriyor ve hedef sürücüyü salt okunur moda bağladığı için, yanlış dönüş yaparsanız veri kaybolma tehlikesi yok – siz Örneğin, kurtarmaya çalıştığınız sürücüye veri yazamazsınız.

Buradan İndirin: PhotoRec

4. MiniTool Partition Recovery Free

MiniTool Partition Recovery Free ile tümüyle kaybolmuş bir bölümü geri yükleyin ve dosya kurtarma programları arasında neden yer verdiğimizi görün.

Bütün bir bölümü kaybettiniz mi? MiniTool’un mükemmel kurtarma yazılımı bu konuda yardımcı olabilir.

En korkutucu veri kaybı deneyimlerinden biri, bir sürücünün tamamının veya bölüm kaybolduğunda gerçekleşir. Genellikle bu, yanlışlıkla silinen bir bölüm veya bölüm başlığının bozulduğunda görülür. Sorun bu kadar basit olursa, Windows’un MiniTool Partition Recovery Free’yi kullanmadan ayrılmasına gerek kalmadan bölümün geri alınması hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir.

Sadece başlatın, kaybolan bölümünüzü içeren sürücüyü seçin, ardından tüm diski mi yoksa sadece bir kısmını mı tarayacağınızı seçin (eksik bölümünüzün nerede olması gerektiği bölümünü söyleyin). Tam ve hızlı taramalar arasında seçim yapın, sonra arkanıza yaslanın ve programın çalışmalarını yapmasına izin verin.

Duyarsız hale geliyorsa panik yapmayın, sabırlı olun ve sonuç olarak tespit edilen tüm bölümleri sürücüde listeleyin. Onların tümünü seçin – eksik bölümünüz dahil – ve onu geri yüklemek için ‘Son’u tıklayın.

Buradan İndirin: Minitool Partition Recovery Free

5. Paragon Rescue Kit Free Edition

Windows’a önyükleme yapamıyorsanız, Paragon Rescue Kit Free Edition sizin için bir araçtır. Dosya Kurtarma programları arasında bu yüzden yer almıştır.

Windows’a önyükleme yapamıyor musunuz? Her şey mükemmel Paragon Rescue Kit’le kaybolmaz.

Şimdiye kadar kapsadığımız tüm kurtarma araçları, bunları kullanmak için Windows’a önyükleme yapabileceğinizi varsayıyor. Peki Windows hiç açılmıyorsa ne olur? Burada Paragon Rescue Kit Free Edition devreye giriyor.

PC’niz çalışıyorken kurulum için en uygun zaman bu, aksi takdirde çalışmakta olan bir Windows PC’sinde yapmanız gerekecek. İşlem bittikten sonra boş bir CD / DVD veya flash sürücüye (512MB veya daha büyük – bu sürücüye veri kurtarmayı planlıyorsanız, mümkün olan en büyük sürücüye gitmeyi planlıyorsanız) gerekir – kurulum sihirbazı zor işi yapar.

Şimdi önyükleme yapmayan bilgisayarınıza disk veya flaş ortamını yerleştirin ve önyükleme menüsünden söz konusu ortamı seçerek yeniden başlatın. Kendinizi kayıp bölümleri kurtarmak, önyükleme sorunlarını gidermek ve – bir hedef sürücüden veri almak için bir dosya aktarım sihirbazı – çok çeşitli seçenekler sunan bir menü bulacaksınız. Eğer her şey başarısız olursa, bu program sizin için cankurtaran olabilir.

Buradan İndirin: Paragon Kurtarma Kiti Free Edition

En İyi Ücretsiz Dosya Kurtarma Programları YAPILAN YORUMLAR