En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları

12345 (No Ratings Yet)
Loading...

Ücretsiz ve profesyonel düzeyde videolar hazırlayabileceğiniz video düzenleme programları içerisinde en çok dikkati çeken 5 video düzenleme aracını burada sıraladık.

Bugünün ücretsiz video editörleri, daha önce kendi filminizi hiç yapmadıysanız dahi, profesyonel seviyedeki araçları aradığınız kolay arayüzlerle birleştiren Windows Movie Maker’dan büyük bir adım.

İhtiyaçlarınız basitse (yalnızca küpü boyuta küçültmek, bir ses kaydını kaydetmek veya çekilen videoların bir bölümünü bir araya getirmek isterseniz), işleri saniyeler içinde halledecek ücretsiz, kullanıcı dostu video düzenleme araçları vardır.

Alternatif olarak, gelişmiş ses filtrelerinden yeşil ekran efektlerine kadar bitmiş çalışmalarınızın nasıl göründüğünü ve seslerini kontrol edebileceğiniz tam bir video düzenleme paketi arıyorsanız yine doğru yerdesiniz demektir. Yine, görevi yerine getirmek için mükemmel olan ücretsiz video araçları vardır.

Ne tür bir film, video yaparsanız yapın, ev kullanıcıları için en iyi ücretsiz video editörlerini burada bulabilirsiniz.

Lightworks, ücretsiz olarak bulabileceğiniz en iyi video düzenleme programıdır. Bu, Windows Movie Maker’ın yerine geçmekten başka bir şey değildir ve evde profesyonel sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olabilir

1. Işık İşleri

Herkesten profesyonel kalitede araçlar koyarak, Lightworks en iyi ücretsiz video editörüdür

Lightworks, klipleri kesmek için basit bir araçtan çok daha fazlasıdır – pro sürümü The King’s Speech ve Perdition’a Yol’u içeren büyük isimler içeren filmler oluşturmak için kullanılmıştır.

Böyle güçlü bir video düzenleyicisinden beklediğiniz gibi, bir gecede hakim olamayacaksınız, ancak kesinlikle buna karşı tutabileceğiniz bir şey değil.

Lightworks, herkes için profesyonel video editörü olarak tanımlanır ve bunun makul bir özet olduğunu düşünüyoruz. Gücüne rağmen oldukça mütevazı bir donanımla çalışacak ve video çekimi ve gelişmiş düzenleme ile el ele çalışacak.

Diğer ücretsiz video editörlerini denediyseniz, arayüzü eskiden alıştığınızdan biraz farklı bulabilir, ancak çeşitli kontrolleri ve pencereleri çalışma şeklinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Buradan İndirin: Lightworks

VideoPad Video Editor biraz geriye dönük görünebilir, ancak kullanımı kolaydır ve ortaya çıkan videolar harika görünür. Lightworks’ü biraz zor bulursanız, kesinlikle tavsiye ederiz

2. VideoPad Video Editor

Özellikler Lightworks kadar kapsamlı değil ancak yeni başlayanlar için de iyi, kullanımı basit bir video düzenleme programı.

Ücretsiz video editörleri, kullanımı basit, özellik açısından sınırlı veya öğrenmek için güçlü ve zaman alıcı olma eğilimindedir. VideoPad Video Editor, her iki tuzaktan da kaçınmak için mükemmel bir iş çıkarıyor; geçmişte benzer şeyler kullanmamış olsanız bile kolayca gezinebileceğiniz güçlü bir düzenleyici.

Bu kullanım kolaylığı VideoPad’in itirazında büyük bir rol oynamaktadır, ancak sunduğu çok çeşitli araçlardan dolayı da çok önerilmektedir. Lightworks kadar özellik seçeneği çok olmayabilir, ancak doğrudan doğruya kullanıma geçebilmek daha kolaydır.

Halihazırda bilgisayarınızda bulunan video çekimleriyle çalışabilir veya bağlı kameranızdan fotoğraf çekebilirsiniz. Ardından, video düzenleyicisindeki bir dizi video ve ses düzenleme araçlarına (efektler, geçişler, sıralama ve daha fazlası) erişebilirsiniz.

Buradan İndirin: VideoPad Video Editor

Shotcut, üst üste filtre ve efektleri birbirine eklemenize ve her birini ayrı ayrı ayarlamanıza izin veren süper ücretsiz bir video düzenleyicidir.

3. Shotcut

Arayüz diğer editörlerden biraz daha farklı fakat alıştığınızda çok seveceksiniz.

Shotcut, biraz sabır gerektiren başka bir profesyonel-ücretsiz video editörüdür. Biraz olağan dışı bir arayüz gerçeğine Linux uygulaması olarak hayata başlamasıyla kendini gösterdi ve Windows’a geçişi ile biraz değişti diyebiliriz.

Başlangıç ​​olarak arayüz biraz karmaşık görünebilir. Yalnızca bir video yüklemeniz değil, aynı zamanda hangi düzenleme modunu çalışacağınızı ve hangi araçları kullanmak istediğinizi de seçmeniz gerekir.

Birçok filtreden birini videonuza uygulayarak etkileyici sonuçlar elde etmek mümkündür; ancak gerçek işler ve harika özellikler, yalnızca zaman ve enerjiyi, sunduklarıyla tamamıyla yakalamak için yatırım yapmaya istekli kişiler tarafından elde edilir.

Buradan İndirin: Shotcut

VSDC Free Video Editor harika esnektir ve projenizi oluşturmak için birlikte eklediğiniz klipleri, fotoğrafları ve ses dosyalarını tam kontrol altına almanızı sağlar.

4. VSDC Free Video Editör

Doğrusal olmayan bir video düzenleyici, her zamankinden daha fazla eklenmiş araçlarla bir araya getirilmiştir.

VSDC Free Video Editor, yeni sihirbazlar ve yeni başlayanlara veya daha ileri seviyedeki kullanıcılara uygun manuel seçeneklerle çekimlerinizi zenginleştiren çok sayıda efekt ve filtre sunar.

VSDC çok yetenekli ve mükemmel sonuçlar verebilir. Doğrusal olmayan bir düzenleyici olarak, klipleri ve diğer öğeleri istediklerinize göre zaman çizelgesinde konumlandırmanıza ve orada düzenlemenize olanak tanıyan diğer pek çok benzer araca göre daha farklı bir şekilde çalışır.

Yalnızca birden çok sahne ve geçişle çalışmakla kalmaz, aynı zamanda videolara sprite ve metin eklemek için VSDC’nin biraz garip çalışma şekli ve alışılmadık arayüzü ile sabırlı kalmaya istekli iseniz, profesyonel kalitede bir film oluşturabilirsiniz.

VSDC’nin son sürümü, duman da dahil olmak üzere ekstra sanatsal efektler ekler. Ayrı bir Instagram ihracat profili ve otomatik görüntü sabitleme de var. O da belirgin şekilde daha hızlı. Yaratıcı video projeleri için mükemmel bir seçim.

Buradan indirin: VSDC Free Video Editor

Avidemux için gelişmiş, özellik ağırlıklı bir video düzenleyicisine ihtiyacınız olmadığında ulaşın. Tüm gerekli araçları küçük, kullanımı kolay bir pakete dönüştürür.

5. Avidemux

Küçük düzenleme görevleri ve zenginleştirici klipler için erişilebilir bir ücretsiz video düzenleyicisi

Avidemux hakkında baştan beri anlaşılması gereken bir şey, bir sonraki Star Wars’u yaratmanıza ya da usta bir film yapımcısı olmanıza yardımcı olmaması. Bunun yerine, biçimleri dönüştürme, çekimi kırpma, bir klip ekleme ve filtre ve efekt uygulama gibi temel özelliklerin tümünü içeren gündelik video düzenlemesi için gerekli araçları içermektedir.

Avidemux en güçlü ücretsiz video editörünü sunmuyor olsa da, Windows Movie Maker’dan daha etkili ve gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Bazı daha gelişmiş seçenekler için ava gitmeniz gerekebilir, ancak menüleri incelemek için biraz zaman harcayın ve etkili bir video editör programı olduğunu göreceksiniz.

Video düzenlemeye tamamen yeni başladıysanız, sizi eğitmek için kullanışlı bir hızlı başlangıç ​​rehberi var. İhtiyacınız olan bir aracı göremiyorsanız, Avidemux altyazı ve filigran gibi özellikler eklentileri ile de genişletilebilir.

Buradan indirin: Avidemux

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları YAPILAN YORUMLAR