En İyi Video Dönüştürücü Programlar

En İyi Video Dönüştürücü Programlar

12345 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
En İyi Video Dönüştürücü Programlar

Bir video dönüştürücü programa ihtiyaç duymak için pek çok nedeniniz olabilir. Sınırlı bir saklama alanına sahip bir cihazda belirli bir videoyu oynatmak isteyebilirsiniz ve dosyanın boyutunu azaltmanız gerebilir. Tüm video koleksiyonunuzu aynı biçimde tutmak isteyebilirsiniz, ancak bu noktada bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz veya telefonunuzda garip bir biçimde kaydedilmiş bir videoyu başkalarıyla daha kolay paylaşılan bir şey dönüştürmek isteyebilirsiniz. Video dönüştürme, video düzenleme kadar karmaşık bir görev haline gelmiyor; ancak birçok kişi karmaşık ve pahalı bir video düzenleyiciye ihtiyaç duyulduğu yönündeki yanlış inanç nedeniyle bunu yapıyor. Gerçekte video dönüştürme işlemini, ücretsiz yapabilirsiniz. İşte kullanabileceğiniz en iyi video dönüştürme yazılımları:

1. Freemake Video Dönüştürücü

Hızlı, esnek ve kullanımı kolay; günümüz için en iyi ücretsiz video dönüştürücü programı diyebiliriz.

Freemake kendisi için güçlü fakat kullanımı kolay bir yazılım üretmek ve ücretsiz olarak hazırlamak için bir isim inşa etmiştir. Freemake Video Converter , ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş bir programdır.

Ücretsiz video dönüştürücü sadece sabit diskinizdeki dosyaları neredeyse herhangi bir biçime dönüştüremez; ayrıca YouTube’dan çevrimiçi videolar indirip dönüştürmek için de kullanılabilir.

İstenmeyen çekimleri kırpmak için basit düzenleme araçları, altyazı ekleme ve DVD’ye dönüştürebilme özelliği ile Freemake Video Converter  dönüşüm için gerekli ekstra gereksinimlerinizi karşılar – ve daha fazlası.

Bir uyarı: yükleyici, gizlice bir malware engelleyici, tarayıcı arama çubuğu ve ironik olarak bir reklam kaldırıcı eklemeye çalışır. Dikkatli olun ve istenmeyen ekstraları önlemek için özel kurulum seçeneğini kullandığınızdan emin olun.

Bunun dışında Freemake Video Converter rakiplerine göre bir tık önde olan en iyi ücretsiz video dönüştürücüsüdür.

Freemake Video Converter

2.  Any Video Converter Free

PC’nizde saklanan ya da çevrimiçi olarak yayınlanan videolar için ücretsiz ve hızlı dönüştürme hizmeti sunmaktadır.

Desteklenen dosya formatları sayısına gelince, Any Video Converter Free kesinlikle hayal kırıklığı yaratmaz. Program, Freemake Video Converter gibi online ve çevrimdışı dosyaları da ele alıyor; yani, YouTube’daki bazı videoların görünümünü isterseniz, verilerinizi endişe duymadan mobil cihazınızda çevrimdışı görüntüleme için uygun bir biçimde hızlıca ve kolayca dönüştürebilirsiniz. Bu arada, istenmeyen yazılım yüklemeleri ile ilgili aynı uyarı bu program için de geçerlidir..

YouTube’dan çok daha fazlasını indirip Facebook, Vimeo, Metacafe’den videoları dönüştürebilirsiniz ve Any Video Converter Free’de ayrıca CDS ve DVD’lerden ses kopyalama seçeneği de bulunmaktadır.

Farklı cihazlar için hazır profiller de dahil olmak üzere tüm video formatları için destek bulacaksınız ve temel düzenleme görevleri için kırpma, kırpma ve döndürme gibi düzenleme seçenekleri de vardır. Yaratıcı olmasını istiyorsanız, tamamen benzersiz bir görünüm elde etmek için video efektleri deneyebilirsiniz.

Any Video Converter Free

3. Free HD Video Converter Factory

Video dönüştürme ve basit video düzenleme, tek bir uygun ücretsiz paket halinde sizlere sunulmaktadır bu program ile birlikte.

Ücretsiz HD Video Dönüştürücü Factory, web sitesinde başlamak için 10 saniyelik bir kılavuza sahip olması ile ve programın oldukça kolay bir kullanımı olması şaşırtıcı gelebilir. Bu bir abartma gibi gözükebilir, ancak gerçektir. Bir videoyu program arayüzüne sürükleyip bırakabilir veya seçim menüsünü kullanarak, format veya hedef cihazı seçebilir ve Çalıştır düğmesine basabilirsiniz. Gerçekten yapmanız gereken tek şey bu.

Yazılımın kolaylığının özelliklerin pahasına gelmediğini bilmekten memnuniyet duyarız. Dönüştürme işlemine birkaç saniye içinde başlayabiliyorken, çıktıyı özelleştirmek için biraz daha zaman harcamak isteyebilirsiniz. Videolarınıza istediğiniz görünümü vermek için kesme, kırpma ve etkileyici özel efektler elinizin altında bulunur ve hedef formatlarının sunulma şekli oldukça sezgiseldir.

Yeni başlayanlar, doğru formatın otomatik olarak seçilmesini sağlamak için video oynatmak istedikleri cihazın markasını seçebilir; daha gelişmiş kullanıcılar ise manuel seçim yapabilir ve işleri daha da özelleştirebilirler.

Wonderfox HD Video Converter Factory

4. Handbrake

Mac’ten PC’ye sıçrama yapan güçlü bir video ve ses dönüştürücü…

Handbrake , Mac kullanıcıları tarafından iyi bilinen ama Windows dünyasında daha az ünlü olan ücretsiz bir video dönüştürücüsüdür. Bu, hala deneysel bir program olduğunu ve Windows’un enkarnasyonunda 1.0 sürümüne bile ulaşmadığını belirtmekle birlikte, bunun gözardı edilmesi gerektiği anlamına gelmiyor.

Mac, Windows ve Linux için mevcut olan Handbrake, çoklu platformlarda çalışan herkes için mükemmel bir seçimdir ancak aynı zamanda Windows’u kullanan herkes için de harika.

Hafif bir uyarı: Bu turda yer alan diğer programlar çok kolay erişilebilir arayüzlere sahip ancak aynı şey Handbrake için gerçekten de söylenemez. Program güçlü ama ayrıntılı.

Çok hassas kırpma, gelişmiş filtreleme, çerçeve hızı ayarı da dahil olmak üzere, video dönüşümünün ince ayar denetimine olanak tanıyan bir çok özellik var – ancak hızlı sonuçları isteyenler için hazır ayarlar da var. Handbrake’e alışması biraz zaman alabilir, ancak sonuç buna değer.

HandBrake

5. MediaCoder

 Video biçimi ne olursa olsun, MediaCoder yardımcı olabilir – ve yıldırım hızında işinizi görür…

Gördüğümüz gibi indirmek için çok sayıda ücretsiz video dönüştürücüsü var, ancak desteklediği ses ve video formatlarının sayısı ve yüksek hızıyla MediaCoder rakiplerinin önüne çıkıyor. Eski bir sabit sürücünüzde unuttuğunuz eski bir videonun formatını ne kadar eski ve karanlık olursa olsun dönüştürmede bir sıkıntı yaşamayan bu program, MediaCoder hiçbir şeye rastlamamış olmalı.

HandBrake gibi MediaCoder’ın arabirimi biraz korkutucu ancak sonuç, video ekleme, ses senkronizasyonu, en / boy oranı ayarı ve çok daha fazlası gibi ekstra bir yük içeriyor.

MediaCoder

En İyi Video Dönüştürücü Programlar YAPILAN YORUMLAR