Ödev Kapağı İndir (Word-İlkokul-Ortaokul-Lise-Üniversite)

Ödev Kapağı İndir (Word-İlkokul-Ortaokul-Lise-Üniversite)

12345 (No Ratings Yet)
Loading...

Ödev Kapakları

Dönem ödevleri ya da performans ödevleri;  öğrencilerin araştırma, bilgi toplama, derleyip düzenleme alışkanlıklarını edinerek geliştirmeleri konusunda, eğitimlerinin önemli bir parçasıdır. Hazırlanan bu ödevlerde sunum oldukça önemli bir ayrıntıdır. Ödev kapağı pek çok öğrenci için en sona bırakılan bir detay olsa da; alınan notun ortalama yüzde otuzunu kapsamaktadır.

Hazırlanan ödevdeki kapak seçimine gösterilen önem; o ödevin ne kadar düzenli ve özen içinde hazırlandığının ilk göstergesi olmaktadır. Öyle ki performans ya da dönem ödevinin kapağına akan bir öğretmen; o çalışmaya ne kadar bir not vereceğinin ilk bakışta anlar. Kapak; o ödevi ne kadar büyük bir titizlikle hazırladığınızın ana göstergelerinden biridir.

Ödev kapakları konusunda yapılacak seçimde hangi ders ve verilen ödevin konusu da oldukça önemli bir ayrıntı olmaktadır. Edebiyat dersinde verilen bir ödevle kimya ya da matematik dersinde verilen bir ödevin kapağının aynı formatta olması, doğal olarak beklenemez.

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde en güzel ödev kapaklarını nereden bulabilirsiniz? 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8. Sınıf, 9. Sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf, 12. Sınıf tüm dersleri için hazırlanmış ödev kapaklarını aşağıdaki bağlantıdan profesyonel tasarımlarıyla word belgesi olarak indirebilrisiniz.

Ödev Kapağı Word İndir

Ödev Kapakları Nasıl Hazırlanır?

Dönem ya da performans ödevlerini başarılı bir şekilde hazırlamak istiyorsanız; hazırladığınız ödevin üzerine ekleyeceğiniz kapağın; çalışmanızda oldukça önemli bir ayrıntı olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Bir kitabı elinize aldığınızda; dış görünüşü, içindeki bilgi hakkında kısa bir imaj çizer. Bu nedenle hazırlayacağınız kapak; ödev konusuna uygun olmalıdır. Seçilen doğru kapak; hazırlanan ödevde gösterdiğiniz çalışmanızın ve verdiğiniz emeğin tam not ile size geri dönüşümünü sağlayacaktır.

Ödev kapağı hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Genel olarak öğretmen tarafından ödevler verilerken; beraberinde bir yazım kılavuzu da verilir. Bu yazım kılavuzunda ödevin hazırlanmasında nasıl bir format istenildiği belirtilir. Bu formata bire bir uymanız gerekir. Eğer ödev size verilirken; bir kılavuz verilmediyse; ödev kapağını hazırlayacağınız yazının konusuna uygun ve ciddi bir formatta tutmanız gerekir.

Ödev kapakları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar:

  • Kapak hazırlanırken sayfayı elinize aldığınıza kenar boşluklarına dikkat edin. Bu boşlukların genel formatı solda dört, üstte üç sağda ise iki buçuk santimlik bir boşluk bırakılmasıdır.
  • Eğer ödev kılavuzunda size kapak için yazı fontu verilmediyse; kolay okunabilecek, görüntü kirliği oluşturmayacak bir font seçimi yapmalısınız. Genel olarak ödev kapaklarında yazı fontları olarak timesnew roman ya da arial fontlar tercih edilir.
  • Performans ya da dönem ödev kapaklarında; ödev adı on dört diğer detaylar ise daha küçük ( tercihen on iki ) boyut tipinde olmalıdır.
  • Ödevde Okul ismi, ders ismi öğrencinin adı ve soyadı, sınıf ve numarası belirtilmelidir.

Üniversite öğrencileri ve eğitimcileri için hazırlanmış en güzel üniversite ödev kapaklarını aşağıdaki bağlantıdan word belgesi olarak indirebilirsiniz.

Üniversite Ödev Kapakları Word İndir

Ödev Kapağı İndir (Word-İlkokul-Ortaokul-Lise-Üniversite) YAPILAN YORUMLAR