Google Chrome

12345 (No Ratings Yet)
Loading...

Google Chrome, çıktıktan kısa bir süre sonra en fazla kullanılan web tarayıcıları arasında yerini almayı başardı.
Bunda en büyük etken kuşkusuz bu hizmetin bir Google hizmeti olmasıdır. Birçok özelliği içerisinde barındırmasına, birbirinden farklı platformlara tarayıcı üzerinden erişilebilse de en hızlı tarayıcı olabilmeyi yine de başarabilmiş bir durumda Google Chrome.

Kullanıcıların en çok önem verdiği konulardan birisi de hız. Google Chrome, diğer tarayıcıları tecrübe eden kullanıcılara daha hızlı olduğunu gösteriyor. Güncelleme işini kendisi hallediyor, bunu sizin yapmanız gerek kalmıyor. Chrome’u açtığınızda diğer tarayıcılara nazaran daha hızlı açıldığını, sekmeler arası geçirlerin daha hızlı olduğunu fark edeceksiniz.

Gizlilik mi istiyorsunuz?

Girdiğiniz web sitelerin, yaptığınız internet dolaşımlarının bilgisayar tarayıcı geçmişine kaydedilmesini istemiyorsanız Chrome bu konuda sizlere gizli pencere özelliği ile yardımcı oluyor. Bu özellik sayesinde gezindiğiniz web siteleri hiçbir şekilde geçmiş defterine ya da herhangi bir yere kayıt edilmeyecektir.

Güvenli İnternet Sağlayıcı

Google, hizmeti olan Chrome doğal olarak karşılıklı bilgi aktarımı sayesinde, sizleri zararlı sitelerden uzak tutmak için elindeki tüm verileri kullanmaktadır. Google veritabanlarında zararlı içerik barındırdığı görülen bir websitesine Google Chrome web tarayıcısı ile girmeye çalıştığınızda sizlere bu sitenin zararlı içerik barındırdığını gösterecek farklı alternatifler önerecektir. Bu anlamda Chrome, geniş bir ağa sahip olduğu için zararlı içerik sahibi siteleri tespit etmede ve buradan oluşabilecek zararları önlemede büyük görevleri yerine getirmektedir.

Google hesabınız üzerinden giriş yaptığınızda kişiselleştirilebilir Google Chrome özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz. Burada yedek alma, senkronizasyon özellikleri gibi.

Bilgisayarınızın beklenmedik kapanmalarına karşın bir önceki sayfaları hafızasında tutarak sizleri kapanmadan önceki google chrome sayfalarına götürebiliyor.

Yer imleri ile birlikte sık girdiğimiz sitelere rahatlıkla ve çok kısa bir sürede ulaşabiliyoruz.

Google Chrome YAPILAN YORUMLAR
  • 2017 Yılının Ücretsiz En İyi Bilgisayar (PC) Programları | indirazi.com
    3 sene önce

    […] alanındaki rekabet her zamanki kadar şiddetli, ancak Google Chrome, esnekliği, kararlılığı ve platformlar arası destek sayesinde en iyi yerimizi alıyor. Google […]